{przerwa, czyli wakacje}

Posted by Myszkowiec

{przerwa, czyli wakacje}

Wyjątkowo w tym roku będziemy na urlopie podczas kalendarzowych wakacji. Zawsze urlopowaliśmy się dobrze po sezonie, najszybciej we wrześniu. Ale w tym roku nie jedziemy sami… i to nas bardzo cieszy! Wreszcie wspólne i sielskie wakacje z Przyjaciółmi.

Wyruszamy do braci Madziarów, naszej trzeciej małej Ojczyzny. Będziemy tam w zenicie węgierskiego lata. Będziemy na rowerach pędzić przez pola i winnice. Przez świat jasny, prosty, ciepły, czasem wręcz upalny. Jedziemy po zapach… brzoskwiń, papryki, arbuzów, pomidorów i oczywiście – wina (!). Ogromnie cieszy mnie perspektywa życia pod węgierskim niebem. Ponownie ożywi nas ich piękna „inność”, którą w tym kraju uwielbiam i łaknę.

Tymczasem kończę pakować bambetle, gary i inne niezbędne rzeczy.

Do usłyszenia za parę dni…z2

 

10 komentarzy

 • Cudowna perspektywa! Bawcie się dobrze i odpocznijcie! Do zobaczenia po powrocie :)

 • Pięknych wakacji Wam życzę:-)!!!
  Lampa Zorkiego już wisi, teraz czas na kinkiet:-)
  Uściski dla Was:***

 • …szczęśliwe dotarcie do celu :-). No to startujcie ze wszystkimi atrakcjami klimatycznego półwyspu. Smacznych papryczek, pomidorków, arbuzów i winogron przede wszystkim, pod każdą postacią :-))). Tych „żywych” i zamkniętych w szkle :-))). Ciepłej wody w Balatonie. Wrzucajcie foty do podglądania na insta. Ta 10, to musi być w tym roku jeszcze Mimi !!!
  Pozdrowienia dla całej ekipy.

 • Pięknych chwil w pięknym miejscu :-)))))

 • Jak wspaniale! Też w ubiegłym roku przemierzałam kraj Madziarów rowerem :) W spiekocie przez winnice, wzdłuż wybrzeża Balatonu i dalej…aż do Włoch. Życzę wspaniałych wakacji :)

  • Myszkowiec

   Ale pięknie!
   Pewnie masz ogrom wspomnień po takich wakacjach :-)

 • Pięknych, niezapomnianych wakacji!
  Buziaki :-)

  • Myszkowiec

   tak też i było!
   …Moc uścisków :*

 • …a jednak się pomyliłam :-). Nie Tihany, a przeciwległy, południowy brzeg jeziora. Cudny, klimatyczny domek, utrzymany w wiejskim klimacie. Na dodatek autentyk! Wioska-skansen. Rozpoznałam :-))). Już od dzisiaj czekam z utęsknieniem na dziesiątkę, która tak naprawdę stanie się numerem 1 w całej serii. Moje zdjęcia nie oddają uroku tego miejsca, czekam na moich Mistrzów obiektywu !!! Karolinie chyba będzie trudno wyjechać, przecież to Jej klimaty.
  Pozdrowienia dla Was Wszystkich.

  • Myszkowiec

   Tihany było parę lat temu. Znamy tam każdą mysią norę ;-) Ale i tym razem nie zabrakło wycieczki do zaprzyjaźnionego winiarza, który mieszka blisko Tihany. No i musiałam też odwiedzić pewny mały sklepik z bio kosmetykami. O tym wszystkim będzie w 10. numerze.
   Niemniej teraz chcieliśmy poznać drugi brzeg i inne miasta… miasteczka.
   Moc uścisków :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

/>